To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Zuzla

DIETA ZUZLA - Szatnia Diety Zuzla po raz 13

Mira - 25 Maj 2013, 18:33
Temat postu: Szatnia Diety Zuzla po raz 13
zakończyliśmy część XII Szatni Diety Zuzla

więc zapraszam do kolejnego odcinka

przypominam że nim zadacie tu pytanie warto zadać sobie minimum wysiłku i użyć wyszukiwarki, świetnie działa tylko trzeba zaznaczyć odpowiednie opcje - pokaż posty a nie tematy

na 99% pytanie które chcecie zadać już tu padło :)

potemka - 26 Maj 2013, 16:02

Hej, czy na DZ dozwolony jest syrop oligofruktozowy? Chodzi mi o jogurt w skład , którego wchodzi właśnie taki syrop.
carpe_diem13 - 27 Maj 2013, 08:59

A ja mam takie pytanko: czy można smażyć na oliwie z oliwek, czy nie? Bo są tak sprzeczne informacje (ogólnie).
Mam jeszcze jedną sprawę: ryż brązowy ma indeks glikemiczny 45 - czy w takim razie mogę go zjeść z podduszoną piersią z kurczaka?

Domi - 28 Maj 2013, 01:28

carpe_diem13 napisał/a:
A ja mam takie pytanko: czy można smażyć na oliwie z oliwek, czy nie?

można , byle jej nie palić (jak zresztą oleju) :)

paulinna - 28 Maj 2013, 22:43

Wpisałam przepis na zupkę, oczywiście w odpowiednim dziale :hyhy:
i wobec tego nasunęło mi się jeszcze zapytanie, czy do zup, które są posilkami węglowymi można dodać makaron, albo któryś ryż ?

mikado89 - 29 Maj 2013, 18:18

gdzies mi się przed oczami na forum mignęło że gotowane płatki owsiane maja wysokie IG.
to co z owsianką gdzie trzeba gotować az zrobi się papka?
przepis na owsianke znalazłam ale też z gotowaniem.. chyba ze coś zle zrozumialam. proszę o pokierowanie.
Uwielbiam owsianke ale bez dodatków żadnyc typu fruktoza, morele, cynamon czy cos tam jeszcze.. mogłabym ją jesc codziennie ;)
dodam ze posiadma w domu na zapasie płatki górskie

Mira - 29 Maj 2013, 18:20

nie można na DZ jeść żadnych gotowanych owsianek
tylko płatki owsiane górskie zalane mlekiem czy tam jogurtem

mikado89 - 29 Maj 2013, 18:29

ale można je zamoczyć w gorącym mleku i poczekać troche aż nasiąkną?
sobolinek - 29 Maj 2013, 21:49

Cześć dziewczyny
To jak już jesteśmy przy temacie płatków to i ja zapytam czy dozwolone są Płatki Żytnie (nie błyskawiczne)? Przy okazji ostatnich zakupów w Auchan natknęłam się na takie i kupiłam. Są z firmy Sante.
Zazwyczaj kupuję Płatki owsiane (zwykłe lub górskie) z Kupca i bardzo dobrze miękną w gorącym (ale nie gotującym się) mleku.
Ja jem płatki na mleku codziennie i jeszcze chlebek orkiszowy :) I jeszcze mi nie zbrzydło, ale efekty są :)

sd_silver - 30 Maj 2013, 17:52

sobolinek, żytnie sa ok
potemka - 31 Maj 2013, 13:09

A co z tym syropem oligofruktozowym ;>
marlenka - 31 Maj 2013, 16:36

Dziewczyny nie wiem gdzie zadać to pytanie, więc napiszę tutaj.
Jakie polecacie blaszki / foremki do ciasta? w sensie okrągłe na torta, keksówki i kwadratowe? Silikonowe czy jakieś zwykłe? Chodzi mi o takie nie drogie, ale na zwykłą kieszeń :)

sd_silver - 1 Czerwiec 2013, 07:42

potemka, nie wiem jakie ma Ig

marlenka, tu moze spytaj

http://forum.montignac.co...-vt4468,435.htm

marlenka - 1 Czerwiec 2013, 08:49

sd_silver, dziękuję już tam sie udaję :padam: :D

EDIT:

czy agar-agar jest dozwolony na DZ zamiast żelatyny?

joasik - 5 Czerwiec 2013, 09:27

Witam , mam pytanie o mleko orkiszowe. Jest to mleko roślinne o niskiej zawrartości tłuszczu 1,0g, dość słodkie. Czy nadaje się do posiłków węglowodanowych?