To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Zuzla

Dania Główne - Gotowanie w szybkowarze

Hogata - 19 Maj 2014, 09:39
Temat postu: Gotowanie w szybkowarze
A co wy ta na to, żeby podzielić się przepisami na dania z szybkowaru?

Dostałam niedawno w prezencie szybkowar i na razie testuję.. :) Zrobiłam już rosół (super sprawa, gotował się pół godziny, wyszedł pyszny) i jedno danie główne, a mianowicie schab duszony z cebulką i leśnymi grzybami suszonymi. A oto i przepis:

Składniki:
5 porcji mięsa pokrojonego w plastry (w moim przypadku schab)
garść grzybów suszonych
2 cebule
400 ml wody
listek laurowy
3 łyżki śmietany (18%)
koperek

A robi się bardzo prosto:
Przepłukane wcześniej pod wodą grzyby zalewamy 400 ml wrzątku. Schab pokrojony w plastry należy lekko rozbić tłuczkiem, posolić i popieprzyć, poprószyć mąką i podsmażyć w szybkowarze na bardzo gorącym oleju na złoty kolor. Następnie wyjmujemy kotlety i na tym samym tłuszczu podsmażamy pokrojoną w piórka cebulę tak, aby się lekko zeszkliła. Dorzucamy do garnka namoczone wcześniej w gorącej wodzie grzyby (razem z wodą - ok. 400 ml) oraz podsmażone mięso. Wkładamy listek laurowy. Zamykamy szybkowar i od momentu uzyskania odpowiedniego ciśnienia gotujemy 20-30 min. w zależności od grubości plastrów mięsa. Po otwarciu szybkowaru wyjmujemy mięso, a sos zaprawiamy śmietaną, aby był gęstszy można dodać też odrobinę mąki. Dodajemy koperek. Doprawiamy do smaku. Mięso podajemy z sosem. Ja podałam z kaszą pęczak, ale co kto lubi - mogą to być różne dodatki.

Danie pyszne, bardzo proste i najważniejsze, że robi się je bardzo szybko (wszystkiego to może będzie ze 40 min).

To tyle jeśli chodzi o moją rozpoczynającą się dopiero przygodę z szybkowarem. Jeżeli jesteście bardziej doświadczone i macie wypróbowane przepisy na szybkowar, to ja chętnie się czegoś od was nauczę :)

Agalu - 19 Maj 2014, 09:52

Hogata,
tu jest wątek http://forum.montignac.co...arze-vt6679.htm

Hogata - 19 Maj 2014, 18:34

Agalu, jestem bardzo nowa u was i niestety nie mam dostępu do Misz Maszu, dlatego pisałam tutaj. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła poczytać i popisać w Misz Maszu, bo tematy mnie interesują, nie ukrywam :) Dziękuję za link.
centrally - 16 Styczeń 2017, 21:32

Ja też korzystam z tego sprzętu :) Gotowanie na nim warzyw czy innych potraw naprawdę jest dużo szybsze i co ważne - zdrowsze! :)
szarpanka - 6 Październik 2017, 09:49

A ja podbijam temat.

Nigdy nie gotowałam w szybkowarze. Chciałabym kupić, ale boję się, że czego bym tam nie zrobiła, to zepsuję hahaha. :P

melka - 6 Październik 2017, 18:38

Dasz radę trzeba tylko pamiętać, że w szybkowarze
gotuje się wszystko dużo krócej.

szarpanka - 10 Październik 2017, 08:32

No i właśnie to jest to. Stałabym nad garnkiem i pilnowała haha. :)

Ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. ;)

Mira - 10 Październik 2017, 10:53

pełno jest w necie takich wykazów co ile gotować
np. https://www.ronatsklep.pl...warze-,193.html