Forum Zuzla Strona Główna Forum Zuzla

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Kochani Użytkownicy,

forum jest w nowym miejscu, adres poniżej.

Odświeżyliśmy się trochę, zmieniliśmy silnik forum, uprościliśmy nazwę forum i dopasowaliśmy ją do tematyki ;)
Odrzuciliśmy działy dietowe w których nic się nie działo.

Czy moje konto i posty zostały przeniesione?
Tak, ale trzeba zresetować hasło używając opcji Zalogun -> Nie pamiętam hasła, oraz ustawić nowy awatar.

Nowe forum znajduje się pod adresem: chlorkownia.pl

Miłego pisania!

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyłącznie posiłki białkowe
Autor Wiadomość
signofthemoth 

Wysłany: 10 Styczeń 2015, 11:00   Wyłącznie posiłki białkowe

Domyślam się, że książka nt. MM powiedziałaby mi dość, ale mam w dość krótkim czasie zebrać informacje na temat różnych diet i wolałam od razu zapytać zamiast do niej wracać.

1. Czy stosując metodę MM da się schudnąć nawet jeśli nie ma się nadwagi? Dotychczas czytałam materiały głównie o "powracaniu do wagi prawidłowej" a to dość szerokie pojęcie. Mowa o stosowaniu pierwszej fazy.

2. Znajoma stwierdziła, że po posiłkach węglowych od razu jest głodna i nie chce jej się czekać trzech godzin, poza tym uważa, że przy swoim trybie życia nie może się ograniczyć do 3 posiłków dziennie, więc z zachowaniem IG poniżej 30 będzie jeść tylko z repertuaru tłuszczowo-białkowego plus warzywa. Ma szansę schudnąć? Na moje laickie oko wygląda to nie na MM, ale bardziej jak druga faza diety Dukana.
W zasadzie gdyby to mogło pomór, to chyba sama zdecydowałabym się na tego rodzaju dietę.

talut 

Wysłany: 10 Styczeń 2015, 15:12   

signofthemoth napisał/a:
będzie jeść tylko z repertuaru tłuszczowo-białkowego plus warzywa

bez węglowodanów to najprawdopodobniej dorobicie się zjawiskowego jo-jo ale dorośli jesteście jak mniemam - kto Wam zabroni - róbta co chceta :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Poza tym jak nie macie nadwagi to może warto popracować nad jakością sylwetki uprawiając jakiś sport zamiast katować się wyłącznie dietą :hmm:

signofthemoth 

Wysłany: 10 Styczeń 2015, 15:26   

Z nas dwóch to ja nie mam nadwagi. I nie wiem skąd to założenie, że skoro chcę dietowac to nie ćwiczę.
Dlaczego ograniczenie węgli miałoby doprowadzić do jo-jo? Kiedyś z rodzeństwem byłam na diecie Atkinsa i miałam taką samą wagę przez lata mimo ubytku tego co chciałam.

talut 

Wysłany: 10 Styczeń 2015, 15:55   

signofthemoth, masz 23 lata, jeżeli z hormonami wszystko OK to w tym wieku niewiele trzeba żeby schudnąć ale łatwo też rozwalić sobie metabolizm na tyle, żeby później żałować. W necie jest sporo informacji o tym jakie skutki niesie całkowite wyrzucenie węglowodanów z diety ;)

martasi 

doula w gotowości ;)

Wysłany: 10 Styczeń 2015, 17:38   

signofthemoth, BMI masz takie, że dalsze odchudzanie wskazuje na anoreksję.

signofthemoth 

Wysłany: 11 Styczeń 2015, 12:07   

Zapomniałam o tym BMI, teraz mam wyższe, bo rejestrowałam się tutaj dawno temu. W tej chwili by mieć niedowagę musiałabym zlecieć 8 kilo w dół.

"W necie jest sporo informacji o tym jakie skutki niesie całkowite wyrzucenie węglowodanów z diety"
W takim razie nie pozostaje mi nic jak poszukać merytorycznego wsparcia gdzie indziej.

Mira 

Wysłany: 11 Styczeń 2015, 12:43   

signofthemoth, zdrowa dieta to dieta zbilansowana
dostarczająca organizmowi wszystkiego w odpowiednich proporcjach
białka, tłuszczu i węglowodanów

nikt Ci tu nie pochwali diety która jakiś z tych składników wyklucza
:)

stefansemien 

Wysłany: 4 Lipiec 2015, 22:09   

Dobra dieta to taka która jest dopasowana do człowieka, ja np nie mogę jeść cukru bo momentalnie mam zgagę i nie przyswajam laktozy więc mleko też poszło w odstawkę
Ostatnio zmieniony przez stefansemien 23 Lipiec 2015, 10:07, w całości zmieniany 2 razy  

centrally 

Wysłany: 16 Styczeń 2017, 21:34   

Przepraszam za odkopanie tematu, ale wydaje mi się, że temat ten wciąż jest na topie i aktywny. Czy faktycznie jest tak jak piszą, że dieta np. dukana czyli skupiona na białkach jest szkodliwa dla naszego organizmu, bo rzekomo zakwasza nasz organizm? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, może ktoś napisze to na podstawie swojego doświadczenia?

Januszek1980 

Wysłany: 9 Luty 2017, 15:50   

NIe ma czegoś takiego jak dieta która szkodzi organizmowi:) W diecie chodzi o to żeby dostarczać wszystkich potrzebnych substancji odzywczych do raganizmu z przewagą np: białka, tłuszczy , bądź węglowodanów. Natomiast witaminy minerały maja byc na tym samym poziomie i wtedy żadna dieta nie stwarza zagrożenia dla naszego organizmu:)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi