Forum Zuzla Strona Główna Forum Zuzla

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Kochani Użytkownicy,

forum jest w nowym miejscu, adres poniżej.

Odświeżyliśmy się trochę, zmieniliśmy silnik forum, uprościliśmy nazwę forum i dopasowaliśmy ją do tematyki ;)
Odrzuciliśmy działy dietowe w których nic się nie działo.

Czy moje konto i posty zostały przeniesione?
Tak, ale trzeba zresetować hasło używając opcji Zalogun -> Nie pamiętam hasła, oraz ustawić nowy awatar.

Nowe forum znajduje się pod adresem: chlorkownia.pl

Miłego pisania!

Poprzedni temat «» Następny temat
wegewątek, czyli jak sobie radzić wśród mięsożerców na MM
Autor Wiadomość
Gusiek 
czarna koza

Wysłany: 29 Marzec 2005, 12:50   wegewątek, czyli jak sobie radzić wśród mięsożerców na MM

Otwieram kącik wegetariański. Troszkę inaczej trzeba podchodzić do MM bedąc wegetarianinem (zreszta nie tylko do MM), może tu zbiorą się cenne porady i informacje od tych bardziej doświadczonych dla tych, co dopiero zaczynają. Piszcie, co jecie, jak jecie, co Wam sprawia trudności, jak sobie z nimi radzicie. Pytajcie, jeśli macie jakieś pytania :d

Chciałabym prosić, ponieważ jest to dział Diety Zuzla, o ograniczenie w miarę możliwości dyskusji ideologicznych wokół wegetarianizmu. ;)

Od siebie dodam jeszcze, że wegetarianką byłam przez ponad 6 lat, teraz balansuję na granicy, jednak najpewniej wrócę do wege niedługo, bo widzę dużą różnicę w samopoczuciu (fizycznym i psychicznym).
Najwiekszy problem na początku miałam z uzupełnianiem białka na mm, teraz jest już mniej wiecej ok :)
Ostatnio zmieniony przez Gusiek 30 Marzec 2005, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  

asik4884 

Wysłany: 29 Marzec 2005, 14:31   

dla tych co weguja na mm
dla tych co w ogole weguja
dla poczatkujacych
i dla tych co juz dlugo
nigdy sie nie przyznawalam do tego ze jestem wege nie nazywalam sprawy po imieniu..nie chcialam byc odmiencem :zawstydzony:
poczynalam sobie tak ponad 7 lat lecz nie byly to przemyslane poczynania dlatego chcialabym napisac czego na pewno nie robcie bedac na wege czyli..
nie jadlam miesa lacznie z drobiem i rybami nie lubilam jaj serow twarogu mleka tez w koncu nawet jogo i co najgorsze nie zastapilam tego niczym innym zabralam cenne skladniki z pozywienia i nie dostarczylam ich w innej postaci
teraz bardzo odczul to moj uklad kostno stawowy i niestety faszerowac sie musze chemia wiec lepiej byloby rozsadnie wegowac niz pozniej sie faszerowac paskudztwem jakim :chytry:
teraz jestem na takim lamanym wege ale to tylko dzieki mm bo tu zaczelam jesc ryby procz tunczyka bo ten nadal dla mnie smierdzi :znudzony: i nabial i mysle ze takie racjonalne wyposrodkowanie jest najlepsze bo kazda skrajnosc jest zla
byc moze ci ktorzy zaczynaja na wege mysla na razie inaczej ze albo calkiem wege albo nic ale ja po tylu latach widze po sobie ze najlepsze jest takie wyposrodkowanie choc moja estetyka srednio chce to zrozumiec :chytry:

Gusiek 
czarna koza

Wysłany: 29 Marzec 2005, 14:40   

asik4884, nie wiem, czy najlepsze... na pewno jest wygodne. :D No i to oczywiscie kwestia indywidualna... Ja najlepiej sie czułam i najlepsze miałam wyniki na lacto-ovo-wege :) Nigdy nie unikałam nabiału, jajka lubię, strączki też, wiec nie miałam problemów z niedoborami :)
Na mm wygodniej jest jeść ryby czy drób niż ich nie jeść :) Ale można spokojnie sobie nawymyślać mnóstwo inncyh rzeczy.
Mnie osobiscie najtrudniej o chude tłuszczowe kolacje :) Daltego zwykle jem węglowodanowe :)
A na marginesie - każdemu polecam dietę wegetariańską :D

asik4884 

Wysłany: 29 Marzec 2005, 15:05   

gusiek
sama dlugo bylas na wege wiec wiesz ze jest dobra ale taka jak ty stosowalas bo to co ja robilam bylo raczej goopota ja wlasnie zadnego nabialu albo bardzo sporadycznie
a wege tez polecam ale rozsadne takie zeby to i rece i nogi mialo
a do miecha to sie chyba nigdy nie przekonam przynajmniej nie w najblizszym czasie bo to nie na moja psychike za duzo potem mysle jak juz ten wyjatek sie dokona raz w roku co tam sie slizga :zdziwko:

Kiciula 
wredna małpa

Wysłany: 29 Marzec 2005, 18:08   

Gusiek, nie jest tak źle z wege na mm - ja raczej lacto-ovo-w. jestem i mam się całkiem dobrze - zwłaszcza, odkąd pilnuję białka :)
ale jak ktoś jest weganinem (chyba się tak odmienia?) to ciężko - chyba

Gusiek 
czarna koza

Wysłany: 29 Marzec 2005, 18:25   

Kiciula, ja wiem, że nie jest źle :d Ale czasem pojawiają się pytania i wątpliwości. Warto się wymieniać doświadczeniami :)
Myślę, że bycie weganinem to w ogóle ciężka sprawa. Zwłaszcza w naszej kulturze i klimacie... ;)
A skoro Twoje MM w wersji lacto-ovo-vege się sprawdza to mam nadzieję na Twoje wsparcie w tym wątku :d :hyhy:

Kiciula 
wredna małpa

Wysłany: 29 Marzec 2005, 18:41   

bardzo chętnie :)
ja tak od dziecka prawie, z małymi przerwami - np w święta zjadłam kawałek schabu pieczonego - i jak widać żyję całkiem nieźle (nieźle przez tyle lat, nie mimo schabu :) )
chociaż na mm kompletnie mnie odrzuciło od jajek - przedtem mogłam zjeść kilkanaście tygodniowo - a teraz nic

Marchewunia 
kuranarozdrożu

Wysłany: 29 Marzec 2005, 20:08   

Ja się dołączam. Od 3 lat bez mięsa i ryb. Uwielbiam nabiał i z niego nie umiem zrezygnować. Razem dotrwamy do wymarzonych kg na wegeMM:P Buziaczki

www.karotnaturalnie.pl

asik4884 

Wysłany: 29 Marzec 2005, 20:36   

kurcze wy tak piszecie ze jestescie wege ale nabialowi mowicie tak
a mi tak trudno przelamac sie do goopiego jogo czy kawalka sera staram sie nie myslec ale naprawde gdy gdzies sie zaplacze kawalek nawet cyca indyczego czy jakiegos mleka ja juz mam takie wizje ze uuuuu
wlasnie to byl moj sposob na przytycie bo nie jadlam wielu rzeczy ze wzgledow estetycznych a cukier nie ma oczkow ani zabkow wiec nie zalowalam go :zawstydzony:
a teraz mam za swoje no ale coz..
wiem ze kiedys ktoras z dziewczyn pisala jak sie przyzwyczajala z wege na takie lamane zywienie i wdzieczna bym byla gdyby ktos doradzil mi to ciezko idzie :niepewny:

Gusiek 
czarna koza

Wysłany: 29 Marzec 2005, 20:44   

asik4884 napisał/a:
kurcze wy tak piszecie ze jestescie wege ale nabialowi mowicie tak

Mylisz pojęcia, wątek jest wegetariański, nie wegański :zdziwko:

hlipek 
trudne początki

Wysłany: 29 Marzec 2005, 22:13   

jesli o mnie chodzi...zaden problem.Sluze kilkoma dobrymi daniami i przepisami.Pozdrawiam. ;)
jedynie to brakuje mi owocow i sokow(tych nat) powinna byc opcja bezmiesna ale za to bardziej owocowa tej diety :)
Moze ktos kto zna sie na tym dobrze powinien sie nad tym zastanowic? :P

asik4884 

Wysłany: 30 Marzec 2005, 00:53   

hlipek jesli gusiek pozwoli to zarzuc te przepisy bo bym sobie pozgapiala :P

Kiciula 
wredna małpa

Wysłany: 30 Marzec 2005, 09:50   

hlipek, zarzuć ,zarzuć

Gusiek 
czarna koza

Wysłany: 30 Marzec 2005, 10:14   

hlipek, zarzuć :) Ale myślę, ze jeśli one są zgodne z MM, to warto je dodać do działu przepisowego :)

Co do owoców... nie da się zrobić bardziej owocowej wersji MM :d Bo owoce są słodkie i mają cukier, to raz. A dwa, że niezalecanie jedzenia owoców fermentujących w ciagu dnia po posiłkach wiąże sie z prawidłowym trawieniem, bo po prostu zalegają one w żołądku i fermentują powodujac wzdęcia i inne atrakcje, zapewne i jakieś toksyny powstają :/

Jeśli ktoś lubi owoce, to po prostu trzeba wypróbować, czy nie hamują chudnięcia i kombinować sobie (głównie z niefermentującymi) jakieś posiłki z nimi od czasu do czasu.

hlipek 
trudne początki

Wysłany: 30 Marzec 2005, 11:51   

no to do wieczora...cos wrzuce na pewno :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi