Forum Zuzla Strona Główna Forum Zuzla

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Kochani Użytkownicy,

forum jest w nowym miejscu, adres poniżej.

Odświeżyliśmy się trochę, zmieniliśmy silnik forum, uprościliśmy nazwę forum i dopasowaliśmy ją do tematyki ;)
Odrzuciliśmy działy dietowe w których nic się nie działo.

Czy moje konto i posty zostały przeniesione?
Tak, ale trzeba zresetować hasło używając opcji Zalogun -> Nie pamiętam hasła, oraz ustawić nowy awatar.

Nowe forum znajduje się pod adresem: chlorkownia.pl

Miłego pisania!

Poprzedni temat «» Następny temat
wegewątek, czyli jak sobie radzić wśród mięsożerców na MM
Autor Wiadomość
Gusiek 
czarna koza

Wysłany: 18 Maj 2009, 06:58   

PoprostuAla, jasne że odpada, jw. zrobić pastę z jakichś strączków to moment i masz smarowidło :)

Karrla 

Wysłany: 12 Marzec 2010, 14:38   

halo halo..czy ktoś tu żyje? ja jestem wegw od 5 lat ..no moze z roczna przerwą na ryby. kończę właśnie 5 miesiąc ciąży.
próbowałam już mm z rybami, ale jakoś źle mi z tym..zwłaszcza psychicznie. mam plan następujący:

8:00 owoc
8:30 śniadanie owsianka z kefirem 0% i morelami lub chleb z twarogiem i warzywami lub dżemem lub omlet z warzywami
12:00 sałatka: jajko lub ser+majonez+warzywa
16:00 makaron lub ryż lub kasza z warzywami
19:00 omlet z warzywami na kolację ewentualnie zupka ze śmietaną lub serek i warzywa, ewentualnie orzeszków kilka:) w każdym razie kolacja tłuszczowa:)

Oceńcie proszę jadłospis.

dorka 

Wysłany: 12 Marzec 2010, 17:57   

Karrla jesli jesteś w ciąży powinnaś byc na II fazie i zapraszam Cię do naszych mmujących brzuchatych :)

http://www.forum.montigna...vt3339,1785.htm

a widzę, że tam już byłaś :)
nie ma potrzeby wklejania menu w kilku wątkach
ale powiem Ci tutaj , ze zarówno na vege jak i na ciężarną słabiutkie to Twoje jedzenie
u brzuchatych dziewczyny Tobą pokierują :)

shaka 

Wysłany: 20 Marzec 2010, 20:42   

cześć dziewczyny:)
chcę zacząc mm od nowa:)
tym razem wege bo od roku nie jem mięsa i błągam nie kierujcie mnie do żadnego teamtu bo przeczytałam duuużo postów na forum i mam w głowie jedno wielkie zamieszanie:( czy jest jakaś tygodniowa sciaga dla vege mm??

www.wszystkozziol.pl

xenonnn 

Wysłany: 23 Marzec 2010, 17:52   

shaka, najprosciej zrob liste tego co jesz, potem sprawdz jakie masz produkty pokrywajace sie z mm. Zalezy co to znaczy *nie jem miesa* czy to tak samo wlicza np skorupiaki lub ryby, co z nabialem etc

9-11-2009 do 26-11-2009 Dukan
27-11-2009 do skutku MM

shaka 

Wysłany: 23 Marzec 2010, 19:46   

ufff, myślałam, że już nikt się nie odezwie:) nie jem niczego co kiedyś było żyjątkiem w jakikolwiek sposób rozumianym. Chciałabym przedstawić swoje jedzonko:

sniadanko:
grahamki plus ser bialy chudy lidlowski 100g, kiszony ogorek, papryka czerwona
ricore z mlekiem

drugie sniadanko
jogurt lidlowski fruktoza slodzony

obiad
omlet z dwoch jaj plus salatka z rukoli i pomidorkow (plus oliwa i przyprawy)

kolacja
pietruszka i marchew starta z jogo naturalnym

tak bylo dzis..
chyba powinnam to w innym watku wkleic :)tak??A

www.wszystkozziol.pl

sd_silver 

Wysłany: 24 Marzec 2010, 08:33   

shaka napisał/a:
chyba powinnam to w innym watku wkleic :)tak??A

:tak:

CiociaLori 

Wysłany: 26 Kwiecień 2010, 16:58   

dopisuje się do wege MM-owców;)
choć jestem w ciaży - koniec 6 mies - to staram się trzymać takiego sposobu odżywiania.
dziś:
śniadanie:
2 kromki żytniego, razowego chleba z humusem i pomidorem
II śniadanie:
banan
obiad:
zupa ze szpinaku z jogurtem i jajkiem
kolacja będzie:
sałatka z ogórka, chudego twarogu i jogurtu

słuchajcie, czy jak robicie pasty z np. cieciorki czy nerkowców to dodajecie olej, oliwę?

iluana 

Wysłany: 16 Maj 2010, 22:35   

Dopiszę się i przy okazji odswiezę wątek :)

Nie jem mięsa od 14 lat - jadam nabial i ryby. Planuję juz od jakiegoś czasu przejscie na MM, czytam , uczę się, żeby jak już przejdę nie popelniać blędów. Tylko ciezko zrezygnować z owoców , ktore są podstawą diety wegetarianskiej :(

antheya 

Wysłany: 17 Maj 2010, 07:04   

iluana, owoce możesz jeść 30 min przed śniadaniem [nie wszystkie ;) ] a później na II fazie już przed każdym posiłkiem

iluana 

Wysłany: 19 Maj 2010, 20:01   

antheya napisał/a:
iluana, owoce możesz jeść 30 min przed śniadaniem [nie wszystkie ;) ]

No wlasnie - to jest jeden owoc dziennie - to bardzo malo. Ale będę musiala jakos wytrzymac :)

EffectMotyl 

Wysłany: 25 Sierpień 2010, 22:19   

Hej. Ja dopiero stopniowo przechodzę na dietę od 2 dni. Natchnęłam mnie książka MM, na która natrafiłam przypadkiem i stwierdziłam, że muszę chociaż spróbować ją zastosować. Od razu zaznaczę, że jestem również wegetarianką (4 lata) wiec trochę inaczej muszą sobie komponować menu. Przepraszam, za ten wstęp (być może niepotrzebny)

Podam moje dzisiejsza menu, odchodzi trochę od standardów, ponieważ dopiero dziś w południe zrobiłam odpowiednie zakupy. Największy problem mam z jadaniem o jednakowych porach, ponieważ zazwyczaj wstaje późno (11-12 lub później).

11:30 śniadanie:
- sałatka z pomidorów i ogórków małosolnych z jogurtem naturalnym (plus zioła prowansalskie)
- jogurt z musli i suszonymi śliwkami (niestety gotowy wiec słodzony, ale komponowałam śniadanie z tego co mam w lodówce, a na większe zakupy poszłam dopiero dzisiaj)

16:00 (ok) obiad:
- szklanka mleka 0%
- 2 kanapki (chleb z mąki pp) z gęstym jogurtem naturalnym i konfiturą jagodową (słodzona fruktozą)
- po jakiś 30 minutach: naleśnik z mąki pp (pieczony w piekarniku na papierze, żeby tłuszczu nie używać) z chudym twarogiem i konfiturą do tego kawa Ricore (na mleku 0% = łyżeczka fruktozy)

19:20 kolacja:
- Duszone warzywa (cukinia, brokuły, cebul, fasola szparagowa zielona, przecier pomidorowy, przeprawy [kilka złych dodałam trochę "warzywka" i "magi" niestety po wsypanie zorientowałam się, że to nie wskazane jest ich używać])
-30 min po kawa czarne Ricore z fruktozą (ale sączyłam ją powoli)

Wiem, ze zgodnie z zasadami "Metody" w fazie I chleb powinno się jeść na śniadanie oraz myślę iż tych naleśników też nie powinno być, a jak już to jeden i tylko na obiad :( noo cóż jestem dopiero na etapie nauki, ale i tak proszę o szczerą opinię.

Mira 

Wysłany: 25 Sierpień 2010, 22:24   

EffectMotyl napisał/a:
11:30 śniadanie:
- sałatka z pomidorów i ogórków małosolnych z jogurtem naturalnym (plus zioła prowansalskie)
- jogurt z musli i suszonymi śliwkami (niestety gotowy wiec słodzony, ale komponowałam śniadanie z tego co mam w lodówce, a na większe zakupy poszłam dopiero dzisiaj)
brak porządnego menu
gotowe musi odpada
EffectMotyl napisał/a:
- szklanka mleka 0%
- 2 kanapki (chleb z mąki pp) z gęstym jogurtem naturalnym i konfiturą jagodową (słodzona fruktozą)
- po jakiś 30 minutach: naleśnik z mąki pp (pieczony w piekarniku na papierze, żeby tłuszczu nie używać) z chudym twarogiem i konfiturą do tego kawa Ricore (na mleku 0% = łyżeczka fruktozy)
nie można robić takich odstępół półgodzinnych w ramach posiłku
brak warzyw w tym posiłku

EffectMotyl napisał/a:
19:20 kolacja:
- Duszone warzywa (cukinia, brokuły, cebul, fasola szparagowa zielona, przecier pomidorowy, przeprawy [kilka złych dodałam trochę "warzywka" i "magi" niestety po wsypanie zorientowałam się, że to nie wskazane jest ich używać])
-30 min po kawa czarne Ricore z fruktozą (ale sączyłam ją powoli)
w kolacji niedozwolone przyprawy
brak białka jakiegokolwiek

poczytaj podstawy diety

EffectMotyl 

Wysłany: 25 Sierpień 2010, 22:27   

Przeczytałam książkę na razie do połowy, czyli cała fazie I, w sumie komponowanie nie jest proste....

Mira 

Wysłany: 25 Sierpień 2010, 22:29   

weź pod uwagę że MM różni się od DZ :hyhy:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi