Forum Zuzla Strona Główna Forum Zuzla

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Kochani Użytkownicy,

forum jest w nowym miejscu, adres poniżej.

Odświeżyliśmy się trochę, zmieniliśmy silnik forum, uprościliśmy nazwę forum i dopasowaliśmy ją do tematyki ;)
Odrzuciliśmy działy dietowe w których nic się nie działo.

Czy moje konto i posty zostały przeniesione?
Tak, ale trzeba zresetować hasło używając opcji Zalogun -> Nie pamiętam hasła, oraz ustawić nowy awatar.

Nowe forum znajduje się pod adresem: chlorkownia.pl

Miłego pisania!

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja historia wagi - pomóżcie
Autor Wiadomość
k123 

Wysłany: 27 Styczeń 2015, 10:48   Moja historia wagi - pomóżcie

Kiedy kończyłam liceum parę lat temu moja siostra przyniosła do domu waszą dietę i to była chwila która zmieniła moje życie, moje i mojej rodziny. Ponieważ każdy widział że ja tyję w oczach. Po pierwsze w szkole zajadałam batonami depresję (wstyd się przyznać, całe kieszonkowe wydawałam na to zamiast na ubrania więc chodziłam do lumpeksów tylko..). Poza tym ogólnie lubię dużo zjeść, bo uczucie pełnego brzucha jest dla mnie bardzo przyjemne. Potrafię zjeść np 3-4 x tyle makaronu co je przeciętna dziewczyna (makaron moja miłość). No i tyłam całe życie aż w końcu miałam 78kg (172 wzrost). Pamiętam, że miałam wtedy w biodrach 118 cm i ledwo wchodziłam w spodnie 44 (a juz i tak ciężko o ten rozmiar). Moja mama postanowiła więc kompletnie odmienić kuchnię zgodnie z waszymi zasadami. Wszystko było dietetyczne, nawet domowe przyjęcia. No i schudłam i to 20kg, jak weszłam w spodnie M to łzy stanęły mi w oczach. Ale nie obyło się bez cierpienia. Z tego co gotowała mama lubiłam może ze dwie potrawy. Moje życie kręciło się wokół diety, popołudniami płakałam takie to było trudne, nawet ze znajomymi nie wychodziłam bo za wiele pokus. Trwało to rok, ale ten koszmar wynagrodziło mi to, że kiedy poszłam na studia pierwszy raz poczułam się naprawdę atrakcyjna. Wtedy uważałam, że było to warte każdego przepłakanego dnia samotnie w swoim pokoju. Później poznałam swojego męża i się wyprowadziliśmy od mamusi. Przy nim zrobiłam się szczęśliwa i beztroska, na coraz większe grzechy sobie pozwalałam. Na początku się starałam, ale pieczenie samemu chleba codziennie mnie przerosło. Problem polega na tym, że ja prawie nic nie lubię, a nie potrafię gotować czegoś co jest niedobre, tym bardziej że karmię też osobę która chce zjeść coś dobrego. Jak już mówiłam lubię makarony, a nie lubię większości owoców, w ogóle miesa, prawie wszystkich warzyw (lubię białą kapustę). I tak było coraz gorzej aż zaczęłam gotować "normalnie" (z tym że dużo jem, na waszej diecie tez w sumie dużo jadłam). Do tego czuję się usprawiedliwiona jedząc to samo co mąż, np chipsy. W międzyczasie przeszłam depresję, antykoncepcję, po przytyciu 30kg przestałam się ważyć, ale raz na dwa miesiące muszę kupić większe ciuchy. W głowie mi się to nie mieści, jem praktycznie tylko obiad o zabójczych wartościach (zawsze makaron). Nie potrafię sobie już odmawiać, jestem tym zmęczona. Nie mam ochoty planować co będę jeść cały następny dzień. Nie mogę się zebrać mimo, że wszyscy mnie pouczają i obgadują (rodzina męża poznała mnie szczupłą). Boje się co będzie dalej, wstydzę się wychodzić, głównie do rodziny męża, bo wiem że co mnie widzą to jestem większa. Na wspomnienie o dawnych potrawach aż mi niedobrze, nawet nie moge wymyśleć co był mogła jeść co by nie było takie ochydne dla takiej wybredoty jak ja. Dodam, że cała moja rodzina jest nadal na diecie i trzymają figurę, siostra niestety musi jeść jak wróbelek po ciąży. Powiecie teraz, że mam sie od nich uczyć przepisów. Zawsze próbuję i nic mi nie smakuje:( Przyznam, że mam juz przez to myśli samobójcze, bo co będzie za rok, za 10 lat? Nie ma motywacji, jest tylko lęk o przyszłość, już nie umiem trzymać się diet... Pomóżcie:( :wstyd:

sd_silver 

Wysłany: 27 Styczeń 2015, 11:02   

k123, dziewczyno Tobie potrzeba profesjonalnego wsparcia a nie forum

talut 

Wysłany: 27 Styczeń 2015, 11:07   

k123, po pierwsze tak jak pisze sd_silver, powinnaś się wybrać do psychologa, najlepiej takiego, który zajmuje się zaburzeniami odżywiania a po drugie... ruszasz się jakoś? Sport daje tyle pozytywnych emocji, że mógłby pomóc przegonić dołujące myśli ;)

k123 

Wysłany: 27 Styczeń 2015, 12:12   

Zawsze na wszystkich forach słyszę tylko o specjalistach, a nie jestem z dużego miasta wiec o to ciężko, a "zwykłych" terapeutów juz przetestowałam, później prywatnie ale za dużo kasy ciągło..

Pomyślałam że może macie jakieś dobre rady, własne historie. . Myślałam nawet o grupie wsparcia ale mam ponad 100 km

talut 

Wysłany: 27 Styczeń 2015, 15:08   

Nie ma złotego środka, trzeba "spiąć poślady" i działać ;)
Z tego co piszesz to masz sporą nadwagę więc na początku pewnie niewiele byłoby trzeba, żeby leciały pierwsze kilogramy. Jedz systematycznie i sensownie, bez śmieci, zacznij się ruszać - chociażby jakieś marsze w terenie na początek i tyle. To Ty musisz zrozumieć, że wszystko zależy wyłącznie od Ciebie nikt za Ciebie nic nie zrobi.
powodzenia :kciuki:

bialyk 

Wysłany: 16 Maj 2015, 20:25   

Przeczytałem cały post i powiem, że nie musisz zaczynać ćwiczyć na maksa, nie od razu zbudowano Rzym. Wystarczy 5 min, 10 min., żeby trenować i mieć z tego przyjemność. Małymi kroczkami pokonasz drogę i nim się obejrzysz, nie zauważysz początku ;)

emartusia1 

Wysłany: 15 Sierpień 2015, 20:32   

Autorka postu jest jeszcze na forum ??

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi