Forum Zuzla Strona Główna Forum Zuzla

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Kochani Użytkownicy,

forum jest w nowym miejscu, adres poniżej.

Odświeżyliśmy się trochę, zmieniliśmy silnik forum, uprościliśmy nazwę forum i dopasowaliśmy ją do tematyki ;)
Odrzuciliśmy działy dietowe w których nic się nie działo.

Czy moje konto i posty zostały przeniesione?
Tak, ale trzeba zresetować hasło używając opcji Zalogun -> Nie pamiętam hasła, oraz ustawić nowy awatar.

Nowe forum znajduje się pod adresem: chlorkownia.pl

Miłego pisania!

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta profesora Michała Tombaka
Autor Wiadomość
Lalka 

Wysłany: 7 Styczeń 2005, 00:25   Dieta profesora Michała Tombaka

Parę dni temu widziałam program w dwójce na temat zdrowego odżywiania i diet.

Jednym z gości był profesor Michał Tombak, który wyjaśniał zasady swojej cudownej ponoć diety. Mówił m.in. że:
- należy jeść produkty, które naturalnie występują [rosną/od wieków są hodowane] w danej strefie klimatycznej/na danym obszarze geograficznym - czyli dla Polski: jeść ziemniaki, kapustę etc. nie jeść owocy cytrusowych etc.;
- należy jeść jedynie od wschodu do zachodu słońca [ciężko w zimie] :/ ;
- należy jeść wolno i dokładnie przeżuwać pokarmy.

Mój chłopski rozum zgadza się jedynie z ostatnią zasadą. :kwasny:
Poza tym twierdzi on jeszcze m.in. [dla mnie absurd totalny], że należy pić jedynie wodę specjalnie przygotowaną - przegotowaną kranówę, potem zamrożoną w specjalnych warunkach (wypija się ją spod warstewki lodu). Odradza picie wody mineralnej - każe robić nawet 2-3 miesięczne przerwy w jej spożywaniu.

Czy ktoś wie coś więcej na temat jego diety?
Czy jest ona warta polecenia?
Dla mnie jest momentami troszkę absurdalna, ale bardzo mało o niej wiem, więc mogę się mylić.

Nie mam najmniejszego zamiaru porzucania Montiego, jestem po prostu ciekawa o co tu biega. :]
Dzięki from the mountain za zaspokojenie mojej ciekawości ;) :padam:

Whether you think you can or you think you can't, you're right.

Gusiek 
czarna koza

Wysłany: 7 Styczeń 2005, 00:33   

Lalka, aleś Ty śliczna :d
Dla mnie Tombak jest lekko podejrzany, ale to ze wględu na samą fizjonomię i takie tam... Jakoś mu nie ufam. Ale niestety nie umiem sie kompetentnie wypowiedzieć na temat jego zaleceń. Strasznie gmatwa... Poza tym cieżko mi go zrozumieć przez akcent i wtrącanie dziwnych słów.
No dobra, powiem wprost - nie lubię go i już :zdegustowany:
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Caroline 

Wysłany: 7 Styczeń 2005, 08:32   

Te peirwsze założenia tej jego niby diety to po prostu dieta makrobiotyczna.

A za ta wodę mineralną to juz go też nielubię :)

ala 

Wysłany: 7 Styczeń 2005, 09:11   

Nie czytałam żadnej Jego książki, więc nie wiem czy to prawda ale słyszałam, że jednym z podst. zaleceń Tombaka jest niełączenie białka i węglowodanów - czyli typowa dieta niełączenia, i ograniczanie produktów pochodzenia zwierzęcego.

Szem 

Wysłany: 7 Styczeń 2005, 10:07   

Ja czytalam jedna z jego ksiazek w tej chwili nie pamietam tytulu, ale byl to niestety dla mnie stek bzdur. zapamietalam tylko ze cytryna jest dobra na wszystko(kazda chorobe ) co nie bardzo zgadza sie z tym ze mamy jesc owoce tylko te ktore tu rosna. Jest tez wielkim zwolennikiem oczyszczania organizmu i wszelkiego rodzaju glodowek. Tez nie ze wszystkim sie zgadzam, uwazam ze lepiej odzywiac sie zdrowo niz oczyszczac. A w ogole uwazam ze wszelka przesada nie jest rozsadna.Najrozsadniejszy sposob zywienia z jakim sie zetknelam w moim niekrotkim juz zyciu i doswiadczeniu dietowym (maz sportowiec wiecznie odchudzajacy sie) jest mm. :)
A wogole to co to za profesor?Kto mu tego tytulu udzielil? :zdziwko:

Zuzel 

Wysłany: 7 Styczeń 2005, 11:42   

Mam kilka książek Tombaka, ale jakoś mnie nie przekonały :/

Strusiek 
...and my mind is on vacation

Wysłany: 7 Styczeń 2005, 13:30   

No bo jak się może wydawać szczery gość o nazwisku Tombak ;) :?:

Kochani nie wszystko złoto co się świeci :!:
Ja mu nie wierzę :hyhy:

Caroline 

Wysłany: 7 Styczeń 2005, 13:59   

Iwi, dobreeeee :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Gusiek 
czarna koza

Wysłany: 7 Styczeń 2005, 16:36   

Iwi, ja mam dokładnie te same przemyślenia na temat jego nazwiska :d Tylko zapomniałam je wyartykuować :d

Strusiek 
...and my mind is on vacation

Wysłany: 7 Styczeń 2005, 22:48   

:d

róża 
pierwszofazówka ponownie

Wysłany: 9 Styczeń 2005, 16:23   

Ja też mam kilka ksiązek Tombaka.
Swego czasu zastosowałałam się do jedenej z jego diet, po której miałam 2, czy 3 kg-mowe jojo.
Jedyne zalecenie, do którego próbuje się dostosować to picie co najmniej 2 godziny po posiłku :D
a tak swoja drogą, powtarza się w swoich książkach niemiłosiernie...no cóż, kolejna książka, kolejny grosz w kieszeni...ja też mi nie ufam

Lalka 

Wysłany: 9 Styczeń 2005, 19:25   

Dzięki wielkie dziewczyny! :padam:

Coś właśnie wydawał mi się podejrzany, taki szarlatan-Rasputin :rotfl: , ze swoimi dziwacznymi zaleceniami... :zdziwko: :/
Tylko w TV tak ślepo go chwalili i nazywali super-guru-jedynym-specjalisto-znawco-ekspertem, że dałam się nieco zwieść i zmanipulować mediom... :zdegustowany:

Przejmuję od niego [zresztą Ameryki nie odkrył] tylko dokładne przeżuwanie + picie jak to róża opisuje :D
Poza tym może się schować. :P

Whether you think you can or you think you can't, you're right.

Zuzel 

Wysłany: 10 Styczeń 2005, 15:59   

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

snoo 

Etatowy leń... ;)

Wysłany: 10 Styczeń 2005, 16:06   

Cytat:
nazywali super-guru-jedynym-specjalisto-znawco-ekspertem, że dałam się nieco zwieść i zmanipulować mediom...
:super:

ja troche nie na temat, ale myslicie, ze jak ja zazwyczaj pije ok pol h po posilku to za wczesnie? Bo ja musze duzo pic, to jaj nalog! :przestraszony: wode z cytrynka oczywiscie :] :rotfl:

Nie jestem leniwa, tylko kinetycznie pasywna... ;)

yomeczka 

Wysłany: 10 Styczeń 2005, 16:22   

Kochane ja wprawdzie diety wg Tombaka nie stosowałam, ale musze Wam donieść, że dzięki Jego zaleceniu wyleczyłam się z łuszczycy.
Kiedy pani dermatolog stwierdziła u mnie tę chorobę od razu zapisała mi cudowną masc za 60 zł i nakazała smarować. No to ja pełna optymizmu i wiary smarowałam dzien w dzien. I moje kochane okazało sie po 2 tygodniach ze z drobnych krosteczek zrobiły się ogromne plamy, które wyglądały okropnie! A zatem bylo jeszcze gorzej.
Wtedy przeczytałam u Tombaka zalecenie żeby pić na rózne wykwity skórne olej kukurydziany - 2 razy dziennie po łyżeczce od herbaty przez 2 miesiące. Tak tez zrobiłam. Piłam olej i nie uzywałam wiecej zadnych smarowideł pani doktor. Po 1.5 miesiecznej kuracji śladu po łuszczycy nie było.
Nie wiem czy ten Pan jest specjalistą czy nie, w kazdym razie mnie jego metoda pomogła i z tego się cieszę. O łuszczycy juz nie pamiętam - minęły prawie 2 lata, a pani doktor przecierala oczy, bo takie objawy nigdy bez smarowideł nie znikają :hyhy:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi